Madaras vasárnap
A mai szürke vasárnaptól sem riadtunk vissza, és nekivágtunk a téli ragadózómadár-monitoringra kijelölt területünknek. Fényképezőgépekkel, távcsövekkel és adatlapokkal felszerelkezve a Bodok - Zoltán - Gidófalva - sepsiszentgyörgyi vám szakaszon, az Olt folyását követve számoltuk meg őket.
Megszámláltatott:
15 egerészölyv (Buteo buteo)
1 gatyás ölyv (Buteo lagopus)
3 vörös vércse (Falco tinnunculus)
a távolban épp faágon ücsörgő egerészölyv
közeledésünk elől felrepülő egerészölyv a távolban
A területünkön egyetlen ragadozó madaraknak kihelyezett T-fával találkoztunk,
de több helyen is találtunk " Mérgezett terület" feliratot.
Bár a mai nap a ragadozó madarakról szólt, mégsem tudtunk csak rájuk figyelni, hisz nagyon gazdag madárpaletta tárult elénk.
Néhány bokor már távolról felhívta magára a figyelmet, hisz a rajta ücsörgő népes mezei veréb, tengelic, kenderike vagy épp citromsármány csapat igazi hangversenyt adott.
Népes dolmányos varjú, csóka, vetési varjú sereggel is talakoztunk, de a távolból hangoskodó szajkók és szarkák is felhívták magukra a figyelmet.
szarka trió
Útunk egy gyurgyalagtelep mellett vezetett el, mely lakói már rég melegebb vidékekre költöztek, mégis árgus szemekkel figyeltük hátha-hátha látnánk egy példányt a várt tavasz jeleként :-)
Aztán pihenőként néhány pillantást vettetünk a felhők közé bújt Bodoki csúcsra (1194 m), s folytattunk is útunkat.
Hirtelen érdekes lábnyomokra figyeltünk fel,
melyeknek igazából akkor lett jelentőségük, mikor egy bokros részről egy fogolycsapat (Perdix perdix) repült fel előttünk. A látványtól kicsit lemeredtünk, de aztán "hajtóvadászat" indult, s a fotósok megpróbálták becserkészni őket, sajnos nem nagy sikerrel.
2 megjegyzés:
Ez nagyon jó bejegyzés. Hová tartanak ilyenkor a kárókatonák?
Gondolom, hogy az esetleg befagyott tavakról ilyen-olyan folyók mellé költöznek táplálékszerzés céljából.
Megjegyzés küldése